parallax layerparallax layerparallax layer

kingdom chips®
shija e vërtetë

Idea e Kingdom Chips lind per te treguar
dhe per te ndare historine e vertete te patateve te skuqura te cilesise se pare
te cilat mund te shijohen kudo neper Belgjike
ne te famshmet fritkot.


Sipas historise patatet e skuqura lindin ne Namur gjate nje sezoni shume te ftohte rreth gjysmes se shekullit te XXII.

Banoret zakonisht peshkonin nje lloj peshku ne lumin Mosa, te cilin e skuqnin duke i dhene formen e Nje shkopi te vogel. nje ngrice e madhe ndaloi peshkimin si pasoje banoret shpiken prerjen e patates ne forme shkopinjsh per te imituar formen e peshqeve te skuqur.

Shume bare, birreri dhe restorante neper bote sherbejne te ashtuquajturat patate belge por ne te vertete nuk e kane idene se cfare eshte tradita e vertete. Ata perdorin patate te ngrira ose patate te prera te gjitha njesoj dhe i skuqin ne menyren e gabuar.


parallax layer

kingdom chips®
street food

Do te zbulosh nje specialitet belg te vecante si alternative
e më shumë street food.

Sfida jone ka qene ajo per te riprodhuar shijen tradicionale te patateve belge duke i shoqeruar me nje shumellojshmeri salcash, nga ato te zakonshmet deri tek shijet e vecanta qe konkurenca nuk perdor

Kingdom Chips Bruxelles respekton traditen belge duke i dhen ne te njejten kohe vlere edhe street food italian duke perdurur patate te fresketa te prera ne moment, te skuqura krokante nga jashte dhe te buta brenda, patate te lehta te sherbyera te ngrohta ne kausha kartoni tradicional

Asnjehere si tani cilesi dhe shije nuk jane bashkuar me mire!
Kingdom Chips Bruxelles: “Belgian Fries” te verteta.


kingdom chips®
family food

Per nje vakt te shpejte per te
rritur dhe femije,
porcione per cdo kerkese

parallax layer

kingdom chips®
sauce special

Klasike, Pikante, Me Ereza, Orientale...
Patate Per Te Gjitha Shijet!


[/vc_row]

kingdom chips®
food location

kingdom chips®
contact us

  Emri*

  Mbiemri*

  Qytezë;

  Email*

  Telefoni

  Objekti

  Koka e mesazhit*

  *Kërkesë.

  (+39) 3280090640


  Kingdom Chips Bruxeles®APP

  (i lirë në iPhone e Android.)

  Copyright 2017 Kingdom Chips Bruxelles® - All rights reserved. - Kingdom Service Srls P.iva/Cod.fisc. IT06409470827